Türk Otomotivi ve Tasarım ilişkisini konuştuk.

21-Apr-2014
OTOMOTİV AR-GE PROJE PAZARI etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Ulusal Otomotiv ve Tasarım" panelinde Türk Otomotivinin Sektörünün geleceğini konuştuk.

Bu yıl  3.sü gerçekleşen OTOMOTİV AR-GE PROJE PAZARI etkinlikleri kapsamında "Ulusal Otomotiv ve Tasarım" paneli gerçekleştirildi. Panelde Türk otomotivinin geleceği, bölgesel ihtiyaçlara uygun ulaşım araçlarının geliştirilmesi ve marka yaratma koşullarını konuştuk. 

Murat ARMAĞAN'ın  konuşmacı olarak katıldığı panel Prof. Dr. Alpay ER moderatörlüğünde gerçekleştirildi. Panelistler, küresel ölçekte büyük bir yarışa sahne olan otomotiv sektöründe otomobili geliştirmenin yanında  ticari iş modelleri ve stratejilerinin öne çıktığını  vurguladı. Murat ARMAĞAN, yan sanayi oyuncularının kendi uzmanlık alanlarında  yenilikçi ürün geliştirme ve markalaşma olanaklarının bulunduğunu, bu yönüyle dünyada otomotive yön veren bir çok komponent markalarının bulunduğunu belirtti. Bu alanda geliştirilebilecek yeni teknolojiler ile Türkiye' nin de otomotiv sektörüne yön verebilecek potansiyele sahip olduğunu söyledi. ARMAĞAN, artık ihtiyaçların bölgesel olarak ele alınması gerektiğini, böylece çevre koşularına, kültür dokusuna ve kullanım amacına göre yeni araç kategorileri oluşturulabileceğini belirtti. Tasarım ve ürün geliştirme yaklaşımını bu anlayış üzerine kurmanın küresel aktörlere göre hada fazla başarılar getireceğini hatırlattı.


Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen organizasyon her yıl gerçekleştiriliyor. Proje yarışmalarının yanında önemli konuşmacı ve sektör oyuncularını bir ayaya getiren organizasyon Türk otomotiv Sektöre için yeni açılımlar yaratacak bir platform niteliğinde. 

 


 
monasdyas.com