Hizmetler


Yenilikçi Tasarım
Müşteri ihtiyaçlarına ve hedef pazarlara uygun yenilikçi tasarımlar.Endüstriyel ürünler, kamusal mekanlar, kent mobilyaları, tüketici deneyimi alanları. Üretime uygun, yenilikçi, yatırımcısına artı değer kazandıran tasarım çözümleri.
Konsept Geliştirme
İhtiyaçların yeniden tanımlandığı, yeni teknolojilerin ve üretim yöntemlerinin ticari avantajlara dönüştürüldüğü fikirler. Yenilikçi tasarım yaklaşımları ile farklılaşan tüketici alışkanlıklarını yeniden tanımlayan çözümler. Geleceğin fikirlerini araştırmak ve yepyeni müşteri deneyimi çözümleri

Kurumsal Mekan ve Marka İletişimi
Ürün marka ve kimliğini tanımlayan mekanlar. Fonksiyon alanları ve tüketici iletişiminin etkin olduğu mimari mekanların tanımlanması. Ürün tanıtım ve satış yüzeyleri için akılcı çözümler. Fonksiyon işaretlerinin tasarımı ve uygulanması. Marka alanlarının ürün tipine göre tasarımı.

Tasarım Mühendisliği
Konsept tasarımı oluşturulmuş fikirlerin, mühendislik programlarında üretime yönelik hazırlanması. Üretim yöntemi seçilerek mühendisliğin geliştirilmesi ve fizibilite yapılması. Üretim planlama için gerekli parametrik bilgilerin ve tasarım modellerinin oluşturulması
Mekanik Mühendislik
Ürünün fonksiyon alanına göre mekanik çözümlerin oluşturulması, bilgisayar simulasyonları ile çalışma testlerinin gerçekleştirilmesi. Üretime uygun mekanik detayların kabuk tasarımı ile ilişkilendirilerek tasarım doğrulama çalışmalarının tamamlanması.
Prototip Üretimi
Üretim için hazırlanan mühendislik modellerden prototip üretilmesi. Bu prototipin; müşteri sunumu, görsel alternatiflerin oluşturulması, parça uyumu, kullanım testleri gibi çalışmalarda kullanılması. Prototiplerin kullanımı ile tasarım doğrulama çalışmalarının gerçekleştirilmesi.

Tasarım Yönetimi
Tasarım çalışmalarında sürdürülebilir yöntemlerin uygulanması. Ürün geliştirme süreçlerinde verimlilik artıran çözümler. Yeni ürün yaklaşımlarının değerlendirilmesi ve ürün çeşitlendirme yaklaşımları. Ürün/marka kimliğinin konumlandırılması.
Üretim Yönetimi
Ürün geliştirme süreçlerinde verimlilik artıran çözümler. Verimliliği artıran yöntemlerin uygulanması. Üretim koşullarının ve yeni tekniklerinin geliştirilmesi. Ürün gamı fonksiyonel ve görsel çeşitlendirilmesi, marka kimliğinin konumlandırılması.
Maliyet Yönetimi
Tasarım kriterlerinde maliyet düşürme stratejilerinin oluşturulması ve fizibilite çalışmaları ile desteklenmesi. Üretim kalitesini artıracak önlemlerin tespiti ve buna uygun test çalışmalarının yapılması. Sonuçların mühendislik çalışmalara yansıtılması.
 
monasdyas.com