İPEK markasına, ipeksi bir dokunuş da bizden!

- 23.Jun.2012

Türkiye, Avrupa ve Ortadoğu’da milyonlarca kişinin kullandığı İpek Şampuan marka kimliği ürün etiketleri ve ambalaj özellikleri yeniden yorumlandı.  


Yeni marka söylemi olan “İpek ile yumuşak ve parlak saçlar” şampuanlarda kullanılan etken içerikle sağlandı. Bu özellik etiket grafiklerine uygulanarak ambalaja da yansıtıldı. Yeni ipek, logosu ve etiketleri ve ambalajda reflektif hammade uygulamasıyla tüketiciye sunuldu. Türkiye’nin en çok kullanılan şampuan markalarından biri olan İpek, şık ve modern kimliğiyle sektörde de fark yarattı. 

 

İpek Şampuan için 1999 yılında Bülent Erkmen tarafından logo ve grafikleri tasarlanmış, bu süreç ipek marka kimliğinin oluşumunda önemli bir basamak teşkil etmişti. Ardından imzamızı taşıyan sade şişe tasarımı ile bütünleşerek  yaklaşık 10 yıldır tüketici algısında  iyice yer edinmişti.  

 

Bugüne kadar yalın bir iletişim yaklaşımı ile tüketiciye anlatılan İpek markası, aynı temel yaklaşımla tüketici güveni konusunda sürdürülebilirliği temsil etmeye devam ediyor.  

 
Comments (0) | Trackbacks (0) | Permalink
Trackback Link
http://www.muratarmagan.com/BlogRetrieve.aspx?BlogID=419&PostID=338290&A=Trackback
Trackbacks
Post has no trackbacks.
 
monasdyas.com