Türk Otomotiv Sektörünün Geleceği

- 23.Apr.2014

Geçtiğimiz hafta 3. sü gerçekleşen OTOMOTİV AR-GE PROJE PAZARI kapsamında düzenlenen "Ulusal Otomotiv ve Tasarım" panelinde Türk otomotivinin geleceğini,  bölgesel ihtiyaçlara uygun ulaşım araçlarının geliştirilmesini konuştuk. Prof. Alpay ER moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde firma yöneticimiz Murat ARMAĞAN fikirleri ve sektörel analizleri ile katkıda bulundu. Armağan;  Panel konuşmasında Türk otomotiv yan sanayinin yeni teknolojiler önermesi ve yenilikçi Ar-GE yaklaşımı ile Tasarım ve patent odaklı ürün geliştirme kültürünü sektöre kazandırmada önemli rol  üstlendiğini vurguladı.

Otomotiv sektörü dünyada en önemli ekonomi alanlardan biri. Bu noktada  küresel ölçekte önemli bir yarış yürütülüyor. Türk Otomotiv sektörünün yenilik ve fikri mülkiyet nitelikli ürünlerle bu yarışa ortak olabileceği kaynaklara sahip olduğu belirtildi. 


Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği tarafından her yıl  düzenlenen organizasyon fikir ve proje yarışmaları ile panel ve sergi etkinlikleri ile otomotiv yan sanayinin bilgi ve deneyim paylaşımı adına önemli bir platform niteliğinde 

Comments (0) | Trackbacks (0) | Permalink
Trackback Link
http://www.muratarmagan.com/BlogRetrieve.aspx?BlogID=419&PostID=468560&A=Trackback
Trackbacks
Post has no trackbacks.
 
monasdyas.com